Ігор Мічуда: “Усе в житті залежить від нас!”

Щасливе
26.08.2018  14:04

Будівництво, без перебільшення, стратегічно важлива галузь, яка відіграє значну роль у розбудові Незалежної держави. Саме цей сектор економіки здатен не лише зробити Україну більш комфортною, але й забезпечити українців роботою.

Про зміни у будівельній галузі розповів Ігор МІЧУДА – начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області.

 

Пане Ігорю, як змінилася, на вашу думку, будівельна галузь від початку Незалежності?

– Сфера будівництва перемінилася кардинально. Перший важливий крок до позитивних змін – це скасування декларативного методу, що діяв з 2010 року. Тепер процес будівництва, як на мене, набуває впорядкованої й цивілізованої форми. І вже цьогоріч не розпочалася жодна “скандальна” забудова у Рівному з моменту початку дії закону №1817 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності”. Якщо ж є якісь “відлуння” подібних явищ, то вони ще з минулих років. Значення цього документа полягає у тому, що тепер не можна, як до цього, зареєструвати багатоквартирний багатоповерховий будинок замість одноповерхової приватної будівлі. Переконаний, що законодавча база, яка стосується будівельної галузі, прописана добре. Єдине, що турбує – це те, що певним чином підводить судова система. Інспектори проводять перевірки, в суді ми доводимо, що були порушення, а суди часто трактують їх з людської точки зору, а не з точки зору строгої букви закону. Але я не можу нарікати на судову гілку влади, адже вона цілком незалежна.

У нас є багато запитань до управління містобудування та архітектури Рівненського міськвиконкому, оскільки це та структура, яка видає дозвіл на спорудження будинку. І якщо з цього управління не нададуть необхідні документи: будівельний паспорт чи містобудівні умови та обмеження, то зведення будівлі не розпочнеться.

А ще до цієї пори немає головного архітектора міста Рівного. Якщо немає фахівців, які бажають очолити управління містобудування та архітектури, то потрібно створити такі умови, щоб з’явилися претенденти на це місце. Але, оскільки ця посада досі вакантна, то комусь, очевидно, це вигідно.

 

Скільки, на вашу думку, потрібно часу, аби відбулися кардинальні переміни у згаданій галузі?

– Питання риторичне, можливо рік або декілька, аби ця сфера очистилася від недобросовісних людей. Проте хочу ще раз наголосити – зміни відбуваються. Для прикладу – цього року подали на знесення два автозаправних газових комплекси та шість об’єктів приватного сектору. На даний момент ДАБІ відстоює свою правоту під час судових засідань щодо Рівненського МЖК. Адже, цю справу вже прийняв і Верховний Суд України, апеляційний суд Житомирської області зобов’язав нас видати документи, які ми об’єктивно не можемо видати. Ми звернулися в суди за роз’ясненнями їх рішень, ми не можемо виконати цих рішень: адмінсуд зобов’язав ДАБІ видати декларації, коли декларативний метод закінчився у червні 2017 року. У разі, якщо ми виграємо ці судові справи, то це буде найбільший об’єкт, який подадуть на знесення у 2018 році. Хоча, наскільки мені відомо, зараз забудовник намагається авральними темпами вселити у будинки людей, щоб уникнути знесення. Та процес іде й він буде доведений до логічного завершення, адже Державна архітектурно-будівельна інспекція – це машина, яка стоїть на сторожі законності та порядку.

 

Чи були випадки знесення вже збудованих об’єктів?

– Поки що це стосувалося приватних будівель, коли люди усвідомлювали, що дійшли до крайньої точки, і самотужки розбирали збудоване.

 

ДАБІ – доволі молода державна організація. За час свого існування вона набрала необхідної сили?

Так. Ця “молода” організація лише у 2017 році наклала штрафів на 15 мільйонів гривень у Рівненській області. До мого приходу було до мільйона гривень на рік.

 

І ці 15 мільйонів уже сплатили до казни?

– Не все у наших силах. Сплата більше 10 мільйонів залежить від Державної виконавчої служби. Чому така затримка – від їхнього імені сказати не можу. Єдине, що можу стверджувати – я та мої колеги й далі стоятимемо на захисті законності, щоб умови будівництва були справедливими для всіх. І ми вистоїмо! Попри увесь тиск, який на нас чинять.

 

А з якого боку ви відчуваєте тиск?

– З усіх боків.

 

Звідки найбільше?

– У відповідь на це питання можу лише ще раз повторити: тиснуть з усіх боків, але через це ми не поступимося власними принципами.

 

Що ми повинні, на ваше переконання, зробити, аби зміцнилася наша держава і наша Незалежність?

– Усе в житті залежить від нас! І перш за все – наш успіх й наш комфорт. Якщо ви проїдете поблизу заплав річок, то побачите, наскільки забруднені наші водойми. Це хто – Дональд Трамп – накидав у воду пляшок, недопалків та інших відходів?! Чи це Барак Обама заплював вулиці та під’їзди? Це ми! Це все зробили ми самотужки! І хто нам повинен допомагати у будівництві власної держави?? Ми повинні збудувати її своїми силами. Але у нас є одна звичка – ми вважаємо, що нам усім хтось щось винен. Але хочу наголосити: ніхто, нікому, нічого не винен! Це мій девіз. Потрібно бути самостійними у своєму бутті, у своєму мисленні, адже, крім українців, Україна нікому не потрібна. Американцям потрібні США, англійцям – Велика Британія, росіянам – Росія. Якщо нам не потрібна ця Богом дана земля, то нам ніхто не допоможе. Якщо ми не будемо мати власну точку зору, якщо ми не відстоюватимемо її у всіх аспектах нашого життя, якщо наполегливо не працюватимемо кожного дня – у нас, на жаль, нічого не вийде. Ми мусимо усвідомити ці прості й важливі істини, щоб бути щасливими й незалежними.
Розмовляв Олександр ШЕВЧУК.

, , , , переглядів: 1 274


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *