Науковці з Рівного прийняли участь у міжнародній конференції щодо забезпечення гендерної політики

Щасливе
15.06.2023  21:57

15 червня Науково-дослідним інститутом публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань гендерної політики організовано та проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір».

Загалом участь у роботі наукового заходу прийняли понад 100 науковців з навчальних закладів України, Чехії, Молдови та Словаччини, а також науковці-судді, адвокати, прокурори, військові-експерти.

До організаційного комітету міжнародної конференції було запрошено відомого рівнянина – професора кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидата юридичних наук, професора, академіка Академії адміністративно-правових наук Андрія Боровика, який звернувся до учасників конференції з вітальним словом.

Андрій Боровик зазначив, що: «безумовно Україна на шляху до євроінтеграції зробила низку позитивних кроків щодо забезпечення гендерної рівності. Одним із позитивних є ратифікація Стамбульської конвенції – «Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» від 11.05.2011 року. Метою Стамбульської Конвенції є запобігання насильству, в тому числі домашньому, захист постраждалих осіб та притягнення до кримінальної відповідальності кривдників».

«Необхідно зазначити, що норми Конвенції захищають не тільки жінок, а застосовуються до всіх жертв насильства (чоловіків і дітей будь-якої статі) в мирний час і в ситуаціях збройного конфлікту» – додав академік Боровик.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись також Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд, Урядова уповноважена з питань гендерної політики, доктор юридичних наук, професор Катерина Левченко, Президент Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина), доктор юридичних наук, професор Йозеф Зятько, ректор Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова, доктор юридичних наук, професор Валерій Бужор, керівник Департаменту організації забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олексій Дрозд, та радниця командувача Сухопутних військ з гендерної політики Оксана Григор’єва.

Крім того, академік Андрій Боровик спільно з професором Властимілом Віценим – ректором Університету політичних та соціальних наук (Чехія) під час ІІ секційного засідання розкрили питання «Система адміністративно-правового регулювання у сфері формування та реалізації державної гендерної політики» на прикладі України та Чехії.

Ще один рівнянин – доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, кандидат технічних наук, доцент, член-кореспондент Академії адміністративно-правових наук Ігор Риженко розкрив питання «Гендерно-обумовлене насильство як об’єкт адміністративно-правового регулювання».

Загалом понад 5 годин науковці обговорювали актуальні питання гендерної політики, судової практики з зазначених питань, в тому числі Європейського суду з прав людини.

За результатами роботи Науково-дослідним інститутом публічного права спільно з відомим видавничим домом «Юридика» підготовлено збірник тез-доповідей з найактуальніших питань, що обговорені на науковому заході.

переглядів: 446


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *