Рівняни переконані, що центральна частина міста повинна бути іншою. Саме тому зареєстрували петицію, в якій просять позбавитися радянської спадщини житлового фонду.
Архітектурна спадщина радянського союзу у вигляді житлових будинків, багатоповерхівок, шкіл, лікарень, тощо, в теперішньому стані різко контрастує із навколишнім середовищем, і в першу чергу це стосується центру міста, вигляд якого вона відверто псує. Для прикладу: багатоповерхівки навпроти Філармонії (органного залу), будинок навпроти «драмтеатру», багатоповерхівка біля “Злати Плази”, перед якою планують реорганізувати і перебудувати площу за новим проєктом, але вигляд будинку поруч у поточному стані вже зараз викликає і буде ще більше викликати когнітивний дисонанс у мешканців і гостей міста на фоні контрасту із площею та самою “Плазою” і сучасним “Манхеттеном” навпроти.
Запропонована ідея вже давно є дуже актуальною і не є надзвичайно дороговартісною у втіленні, але потребує подальшого фінансового і організаційного планування, встановлення чи знаходяться об’єкти в ОСББ, оскільки для житлових будинків є сенс подумати і про утеплення в процесі фасадних робіт. У разі нестачі ресурсів організувати збір коштів у тому числі і серед всіх мешканців Рівного, небайдужих і охочих бачити в центрі міста будинки, розмальовані у візерунки і орнаменти, замість таких же із сірим облицюванням та відпадаючою плиткою. Подібні заходи вже реалізовуються у Львові, Чернівцях, та інших містах України, що посилює їх туристичний потенціал. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Стратегії розвитку туризму та курортів на період до 2026 року” місцеві органи виконавчої влади повинні щороку розробляти і затверджувати плани заходів щодо реалізації Стратегії, схваленої цим розпорядженням, і запропонована ідея має пряме до цього відношення. Рівне знаходиться на перетині важливих транспортних артерій країни та міжнародних автошляхів, туристичних маршрутів, адже Рівненщина є власницею одного з офіційних «див України» – Базальтових стовпів на Костопільщині, неофіційного «дива світу» – «Тунелю кохання», фотографуватись до якого приїжджають з усього світу, тощо. Подбаємо про сучасний і достойний вигляд центру міста, як це прийнято у європейських країнах.
Петиція дуже швидко набирає голоси. Так, до кінця збору підписів 35 днів, а її підписали вже близько 200 людей. Нагадаємо, що для розгляду петиції мером та депутатами потрібно 300 голосів.