Радивилівська громада – самоврядність заради добробуту людей

Щасливе
06.01.2019  16:00

Успішною демократія може бути тільки тоді, коли влада належить не тільки столиці й коли розвивається місцеве самоврядування. У 2014 році в нашій державі розпочався процес децентралізації – перерозподілу функцій та повноважень від центрального управління. Попри те, що реформа місцевого самоврядування стартувала декілька років тому, в Україні вже є успішні об’єднані територіальні громади.

 

Одна з них – Радивилівська міська об’єднана територіальна громада, яка виникла зовсім нещодавно – у 2016 році, але за цей час стала взірцем сталого розвитку й самостійності. Секрет такої успішності великою мірою полягає у мудрій і виваженій керівній політиці міського голови Миколи КАРАПЕТЯНА.

Очільник ОТГ люб’язно поділився своїми правилами професійного управління.

 

Забезпечити гідне майбутнє для дітей та молоді”

 

Велика увага на території громади приділяється розбудові дитячих садків та шкіл. На початку 2018 року в Радивилові відкрили реконструйований оновлений дитячий садок. Відбуваються капітальні ремонти, оновлення, переобладнання дошкільних закладів й у селах, де цьогоріч відкрились нові групи. Приміром, де до цього працювала лише одна група, то зараз їх стало дві і більше. Кілька місяців тому відкрили групу у с.Дружба. Перед цим у приміщенні відбувся ремонт – облаштували опалення. Планується, що найближчим часом розпочне роботу додаткова група в селах Башарівці, Немирівці та інших. Це забезпечить маленьких мешканців громади місцем у дошкільному закладі.

 

Оновлення відбулося і в школах. У Копанівському і Башарівському навчальних закладах збудували котельні, замінили тепломережі, провели капітальний ремонт внутрішньої системи опалення, здійснили капітальний ремонт даху в навчальному закладі с.Немирівка та капітальний ремонт внутрішньої системи опалення в с.Дружба. Вдалося придбати два шкільних автобуси, які обслуговують учнів сіл Башарівка, Круки, Копані та Підзамче. І це лише кілька прикладів змін на краще, адже робота з модернізації навчальних закладів триває й нині. Зокрема, перекрито дах і здійснено добудову у Підзамчівському дошкільному закладі “Теремок”, завершуються роботи з капітального ремонту даху спортивного та актового залів у Радивилівському НВК “Школа №2 – ліцей”.

 

Акцент робиться не лише на навчанні молоді, але й на створенні гідних умов для відпочинку. Завдячуючи тому, що вдалося налагодити співпрацю з приватними підприємцями, в Радивилівській ОТГ відкрилися спортивні зали, адже вкрай важливо спонукати молодь вести здоровий спосіб життя. Вдалося залучити кошти з обласного бюджету на обладнання тренажерного залу в с.Батьків, за кошти міського бюджету завершуються роботи з ремонту приміщення під тренажерний зал в с.Дружба.

 

Продовжується розвій культурно-мистецького та освітянського життя громади. Кілька днів тому сучасна аудіоапаратура з’явилася у Радивилівській НВК “Школа №1 – гімназія”, в клубі с.Дружба та с.Гаї-Лев’ятинські. І одна із приємних несподіванок – це безкоштовні курси англійської мови, які відбуваються в радивилівській бібліотеці під керівництвом волонтера “Корпусу миру” Тоні Фен із США.

 

Така пильність до життя дітей та юні цілком зрозуміла, адже саме їм належить майбутнє й саме тому їм потрібно забезпечити гідне життя вже сьогодні.

 

Дрібниць не буває”

 

Немає нічого незначного, якщо йдеться про людське життя. І тому вирішуються ті проблеми, які дошкулять мешканцям Радивилівщини. Із бюджету громади надавали кошти для ремонту хірургічного відділення Радивилівської районної лікарні. Знаковою зміною ще у 2018 році стало те, що у Радивилові відкрили відділення гемодіалізу. Це стало можливим завдяки підтримці обласного управління охорони здоров’я. Тепер ті, хто має хвороби нирок, не повинні їхати в інше місто, іноді за сто кілометрів, щоб очищувати кров. Часто для них це було справжньою проблемою – сама процедура гемодіалізу є дуже складною, а після цього пацієнтам доводилося ще й їхати додому. Тепер це доступно у Радивилові. А ще повсюдно на території громади почали замінювати світильники, оскільки у селах нагальною проблемою є вуличне освітлення.

 

Неможливо робити поступ вперед без впровадження нових технологій. Саме тому в 2018 році у Радивилові відбувалися презентації щодо альтернативної енергетики. Своїм досвідом із мешканцями об’єднаної громади ділилися фахівці з Дубна та Луцька.

 

Усе це – заради блага громади:

 

“Нині вкрай важливо покращувати рівень життя людей. Чому українці масово виїжджають за кордон? Тому що немає можливості працювати, немає комфортних умов. А тому важливе завдання – забезпечити українцям гідне життя. А тому в цій справі дрібниць не буває”, – підкреслює Микола КАРАПЕТЯН.

 

Влада повинна приділяти більше уваги місцевим громадам”


Місцеві громади все ж не можуть вижити без державної підтримки:

 

“Держава повинна звертати увагу на життєву спроможність громад. Вона хоче передати громадам обов’язок платити пільги та субсидії. Із розміром податку на доходи фізичних осіб у 60 відсотків це буде тяжкою ношею не лише для об’єднаних громад, але й для обласних центрів. Є сенс змінити Податковий кодекс і збільшувати відсоток ПДФО, або все ж таки пільги та субсидії повинна забезпечувати держава. Як це прописано у Конституції”, – зазначає Микола КАРАПЕТЯН.

 

, , , , переглядів: 916


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *