Депутат Рівнеради Олександр Чубай започаткував у соціальній мережі фейсбук новий флешмоб – #я_проти_геловіну
Він переконаний, що це не ті традиції, які повинні переймати українці. Особливо, якщо це стосується смерті, пропаганди насилля. Натомість Олександр Чубай закликає більше вникнути в історію дійсно українських свят.
Ось як він пояснив свою позицію
- Кому насправді потрібні традиції кельтських язичників?Життя чи смерть нашим дітям?
З інтенсивним курсом на європеїзацію України до нас проникають і своєрідні традиції заплутаного відзначення Геловіну. Найбільша у світі капіталістична держава США має інтенсивний розвиток маркетингу, тому не дивно, що запозичивши від емігрантів різних країн їх звичаї, виокремила одне з найбільш «продаваємих» свят. Тут вам і все начиння з ферм, і солодощі, і різноманітні маскаради – у фінансовому виграші більшість маркетів. А чого вартує масштабність проведення та залучення як дорослих, так і дітей. А це збільшення прибутку в рази! Ще й в календарику свято Геловін гарно вписалося у комерційні «канікули» між закупами до навчального року та Різдвом.
А що ж насправді несе ідея традицій? Уже навіть Стара Європа забула замлеробське походження свята кельтських язичників і перетворили його на містифіковані дійства. Де отримали визнання та шану усі учасники потойбічно-містичного світу. І тепер стає нормою для дітей та молоді відтворення найстрашніших деталей вибраних героїв усякої нечисті: вампірів, вбивць, привидів та смерті. Чому приміряти на себе образи, а отже визнавати, що усе те потойбіччя повинно мати місце у нашому житті ще й із забарвленням святковості?
Чи цього ми прагнемо для наших діток?Адже українська нація з діда-прадіда мала особливі свята: Різдво, Пасха, Трійця, тощо!
То чому ми так масштабно запозичуємо те, що толерантним та християнським українцям не є властивим?
Теж лише заради комерції та модної крутизни?
Чому не спробувати ті дні замінити чимось справді світлим та веселим?Сама природа підказує нам на те, що варто насолоджуватися гарними теплими жовтневими днями, а «осінні» шкільні канікули наситити родинним спілкуванням, чи можливо здійснити сімейний відпочинок на природі.
У Рівному в найбільш людяних місцях розвішуються дивні банери із закликом до святкування, де зображено дівчину-героїню маскараду з перерізаним зап’ястям.
Чи таких реалій ви бажаєте власним дітям? «Цукерки, або смерть?» – що ви оберете?
Пригадується жахлива історія «синього кита». Коли дітям нав’язували думки через соцмережі що їм краще загинути чим жити!
Я категорично проти таких форм залученості для дітей міста Рівного
Пропоную FB-флешмоб #я_проти_геловіну та висловити у ньому власне ставлення до його впливу на нашу молодь
Пропоную Рівненській міській раді прийняти рішення де обмежити проникнення даної події в життя мешканців і дітей міста Рівне!
А яка ваша думка щодо такого святкування у Рівному? ЧИ підтримуєте флешмоб депутата?
Я проти святкування.
В любом празднике есть отрицательные стороны. Например, Пасха. Перед праздничным столом люди постятся, а потом так наедаются, что попадают в больницу. Лучше не праздник отменять, а отвратительную визуализацию. Хэллоуин – это не только ходячие трупы. Это сладости, красивая тыква, карнавальные костюмы… Для меня Хэллоуин – только вырезание гримасы из тыквы.
Солідариний з флешмобом та аргументами Олександра!