Дихати, відчувати, змінюватися: як аромати допомагають у житті. Аліна ЛІТВІНЕЦЬ

Щасливе
07.07.2025  20:39

Сучасний світ ставить перед нами безліч викликів, серед яких стрес, емоційне виснаження та пошук балансу між внутрішнім і зовнішнім світом. Один із методів, що допомагає впоратися з цими труднощами, – аромадіагностика та ольфактотерапія. Про ці напрями, їхній вплив на емоційний та фізичний стан людини розповіла фахівчиня з аромакології Аліна ЛІТВІНЕЦЬ.

– Аліно, розкажіть, будь ласка, що таке аромадіагностика та ольфактотерапія?

– Аромадіагностика – це метод, що дозволяє людині зрозуміти свої поточні потреби й бажання через вибір ароматів. Часто люди приходять до мене, відчуваючи, що вони “загубили себе”, не знають, із чого почати зміни. Завдяки аромадіагностиці я допомагаю їм визначити, на якому етапі вони перебувають і що саме зараз потрібно їхньому тілу та душі, щоб підготуватися до змін, розпочати процес трансформації.
Ольфактотерапія, своєю чергою, – це вплив ароматів на психоемоційний стан людини. Вона допомагає пропрацювати психологічні блоки, розкрити потенціал, поліпшити настрій і запустити трансформаційні процеси. Ми працюємо з ефірними оліями, які підопічний обирає “своїм носом”. Це інтуїтивний вибір, і саме він допомагає розпочати роботу над конкретним запитом.

– Що вас привело до аромадіагностики та ольфактотерапії?

– Мій шлях розпочався із власного досвіду. Я перебувала у стані тривоги, стресу, страху. Тоді почала використовувати ефірні олійки для себе й своєї родини. Швидка дія ароматів вразила мене, і я відчула, що це щось особливе. Згодом почала досліджувати, як саме аромати впливають на психіку, й занурилася у цей дивовижний світ. Аби клієнтам було зрозуміліше, чим саме я займаюсь, використовую термін аромапсихологія – це дозволяє налаштувати людину на певний лад. Хоча, точніше, це аромакологія. Я навчалася в Університеті Аромакології у Франції й тепер допомагаю іншим людям через аромадіагностику й ольфактотерапію.

– Як ви визначаєте, які аромати підходять для конкретної людини?

– Ключовий принцип аромадіагностики – це вибір аромату клієнтом. Людина нюхає кілька ефірних олій і підсвідомо обирає ті, які викликають найбільший відгук. Кожен аромат пов’язаний із певними емоціями, спогадами та навіть фізичними відчуттями.
На основі цього вибору ми визначаємо, які аспекти життя потребують уваги. Наприклад, якщо людина обирає олію ладану, це може свідчити про потребу у внутрішньому спокої або духовному очищенні.

– Які аромати найчастіше використовуються в терапії?

– Серед популярних ароматів – лаванда, яка заспокоює, допомагає при тривожному стані, цитрусові, що додають енергії, і сандал, який допомагає знайти баланс. Також є олії для специфічних станів. Наприклад, ладан і шавлія мускатна сприяють активації альфа-хвиль у мозку, що дозволяє швидко й чітко приймати рішення.

– Ви багато розповідаєте, як аромати впливають на емоційний та фізичний стан. А як це працює?

– Коли ми вдихаємо аромат, молекули ефірних масел потрапляють у носову порожнину й стимулюють нюхові рецептори. Вони передають сигнали до лімбічної системи мозку, яка відповідає за емоції, пам’ять і стрес. Цей процес може викликати приховані спогади, активувати нейротрансмітери, такі як серотонін і дофамін, що покращують настрій, а також допомагає впоратися із психологічними блоками.

– Із якими запитами до вас найчастіше звертаються?

– Запитів, які приводять клієнтів до мене, досить багато. Це і розчарування в роботі, відсутність бажання та цілі в житті або ж складність знайти нові цілі й бажання, хронічна тривога, постійне відчуття без спокою і страху, невпевненість, хронічне безсоння, труднощі в шлюбі, відчуження в сім’ї, проблеми зі здоров’ям дітей. Не менш важливі запити щодо складності в самореалізації, соціальна ізоляція, депресія. Усі їх ми поступово вирішуємо.

Важливо пам’ятати, що використовувати краще не синтетичні аромати, а саме натуральні.

– Чи є протипоказання при застосуванні аромадіагностики та ольфактотерапії?

– Протипоказань практично немає. Наприклад, вагітним жінкам або людям з алергією слід бути обережними. Перед початком використання краще проконсультуватися зі спеціалістом. Так до сеансу я збираю анамнез і формую структуру самої зустрічі та попередньо обговорюю це з клієнтом.
– Звісно, але важливо дотримуватися певних правил. Наприклад, не варто використовувати ефірні олії в чистому вигляді на шкірі. Найкраще – розпилювати їх через дифузор. А от нагрівати ефірні олії не рекомендується, бо це не несе жодної користі, а навпаки може нашкодити. Важливо пам’ятати, що використовувати краще не синтетичні аромати, а саме натуральні. Деякі синтетичні молекули переводять фокус уваги зсередини нас назовні. А натуральні аромати переводять увагу ззовні всередину. Тож дуже важливо мінімізувати синтетику в нашому житті та більше включити використання натуральних речовин (олій).

https://www.instagram.com/alina_litvinets_/

Записатися на консультацію можна за телефоном +38 098 376 91 93

Читайте також про лавандове поле і ефірну олію лаванди неподалвк Рівного

, , , , , , , , , , , , , , , , переглядів: 11


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *