Як рівнянам не захворіти восени: поради від медиків

Щасливе
10.11.2023  13:26
Тепла погода не означає, що сезон застуд минув. А з настанням холодів він посилиться. Знизити свої шанси підхопити вірусну інфекцію можна завдяки простим речам:
☛ регулярно мити руки та використовувати антисептик;
☛ уникати фізичних контактів, скупчень людей;
☛ провітрювати приміщення;
☛ використовувати зволожувач повітря;
☛ достатньо спати, збалансовано харчуватись та не забувати про фізичну активність.
На жаль, жодні заходи не дають 100% захисту від застудних захворювань. Якщо ви захворіли, просто дайте організмові час і відпочинок, – і все минеться.
Зовсім інша справа з грипом та ковідом. Вони не просто позбавляють працездатності, а можуть вкласти нас у ліжко, а то й у лікарню на декілька тижнів, призвести до бронхіту, пневмонії, проблем із серцем. Знизити ризик захворіти на грип та ковід, а у випадку хвороби, захиститися від важкого перебігу та наслідків допоможе вакцинація:
 Грип. Щеплення від грипу є рекомендованим. Вакцинуватися потрібно щорічно. Вакцина, актуальна для цього епідсезону, доступна в аптеках.
 COVID-19. Дуже важливо отримати принаймні первинний курс щеплень з 1 дози вакцини Janssen або 2 доз будь-якої іншої вакцини. Через 5 місяців після первинного курсу – зробіть перше бустерне щеплення. А якщо і його робили ще минулої зими, то зробіть друге. Вакцинуватися можна безкоштовно у будь-якому пункті щеплень – https://list.covid19.gov.ua/.
Пневмококова інфекція. Пневмококи – це бактерії, які спричиняють пневмонію, бронхіти, отити та інші інфекції дихальних шляхів. Вакцинувати проти них можна дорослих та дітей від 6 тижнів. Вакцина проти пневмококової інфекції не входить до Національного календаря профілактичних щеплень, проте залишається рекомендованою.
Лікарі закликають за можливістю вакцинуватися та вакцинувати близьких.
За повідомленням з офіційної сторінки МОЗ у мережі Фейсбук.
, , , переглядів: 225


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *