Болю стало більше, але психолог може допомогти з ним впоратися! Оксана Третяк

Щасливе
05.07.2025  20:59

Сьогодні ми маємо унікальну можливість поспілкуватися з психологом Оксаною ТРЕТЯК, яка вже багато років допомагає людям впоратися з психологічними труднощами. У цьому інтерв’ю ми обговоримо її професійний шлях у 2024 році, основні досягнення та виклики, з якими вона стикалася. Також дізнаємося, як війна вплинула на запити людей щодо психологічної допомоги та які проблеми найчастіше турбували її клієнтів цього року.

– Як би ви підсумували свою роботу впродовж 2024 року? Які основні досягнення та виклики ви відзначили?

– 2024 рік був надзвичайно насиченим і складним. Головне досягнення – надання психологічної допомоги багатьом клієнтам, які потребували підтримки в умовах війни. Найбільшим викликом стало балансування між емоційним виснаженням і професійною ефективністю.
Мою професію неможливо відділити від інших сфер життя, психологія дає багато натхнення, але водночас і забирає багато сил та часу.

– Чи помітили ви зміни в запитах людей щодо психологічної допомоги в умовах війни?

– Запити і змінилися, і ні водночас. До психотерапевта людину приводить одне відчуття в різних його формах – біль, душевний біль. Болю, звісно, стало більше.
Основні зміни стосуються акценту на роботу з травмою, переживанням втрати та постійним почуттям тривоги. Люди стали частіше звертатися за допомогою у питаннях стабілізації емоційного стану та пошуку ресурсу для життя в умовах невизначеності.
Серед найпоширеніших проблем: відчуття провини перед тими, хто воює, втрата близьких, проблеми адаптації під час вимушеного переселення, порушення сну, тривога та депресія, також погіршення стосунків в сім’ях, втрата власних життєвих сенсів, апатія.

– Які проблеми найчастіше турбували ваших клієнтів цього року?

– Нинішні реалії впливають на стан кожного: молодь відчуває кризу майбутнього, адже війна позбавляє можливості планувати та реалізовувати свої мрії.

– Як війна вплинула на психічне здоров’я різних вікових груп, з якими ви працюєте?

– Дорослі, особливо батьки, часто виснажені, бо несуть тягар відповідальності за свої сім’ї в умовах економічних труднощів і постійного стресу, літні люди переживають сильний страх за своїх дітей та онуків, а також почуваються ізольованими через евакуацію або неможливість вести звичний спосіб життя, стан дітей напряму залежить від стану дорослих, з якими вони перебувають.

– Чи змінилися методи та підходи у вашій роботі через поточну ситуацію в країні?

– Підходи в терапії не так змінилися, як розширилися. Мені, дуже важливо і принципово бачити людину та її життя в цілому, а не виділяти лише симптом, травму чи складну ситуацію. Значно зросла роль кризового консультування, технік стабілізації стану (наприклад, тілесно-орієнтовані підходи, дихальні практики), а також дистанційних консультацій для клієнтів за кордоном.

– Які нові техніки або інструменти ви впровадили у свою практику цього року?

– Моя професія передбачає постійне навчання та розвиток. Зараз в роботі застосовую більше творчих інструментів і багато роботи з тілом, це дає доступ до великої кількості ресурсів, адже когнітивна сфера у багатьох людей дуже перевантажена.

– Які плани та цілі ви ставите перед собою на наступний рік?

– Серед цілей – робота над власним ресурсом, адже часто психолог – це єдине, на що людина спирається протягом певного часу. Також навчання, створення та розвиток освітніх програм для підтримки різних верств населення. Поглиблення роботи з травмою, створення спеціалізованих груп підтримки.

https://www.instagram.com/oksana__tretiak/

Читайте також: Поле лаванди поблизу Рівного. Тетяна Данилова.

, , , , , переглядів: 11

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *