Поради рівнянам: як “виписати” з будинку особу яка не проживає за адресою реєстрації протягом тривалого часу

Щасливе
08.12.2023  18:05

Як діяти якщо у вашому житловому будинку зареєстрований («прописаний»), але не проживає член вашої сім’ї, який вже протягом тривалого часу проживає за кордоном і не є співвласником, а також не має змоги приїхати в Україну, не може написати довіреність, щоб ви могли зняти з реєстрації? У зв’язку з цим виникають незручності, оскільки нема змоги оформити субсидію в органах соціального захисту населення тощо.

Це питання регулюється:
▪️ Конституцією України;
▫️ Цивільним кодексом України;
▪️ Житловим кодексом Української РСР;
▫️ Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання».

Якщо особа відсутня і ви не маєте її довіреності із згодою на зняття з місця реєстрації, то знімати з місця реєстрації потрібно В ПРИМУСОВОМУ ПОРЯДКУ.

Згідно з діючим Житловим кодексом України, примусово зняти з реєстрації місця проживання («виписати») особу можна ТІЛЬКИ ЧЕРЕЗ СУД і у випадку, коли ТАКА ОСОБА НЕ Є ВЛАСНИКОМ (СПІВВЛАСНИКОМ) ЖИТЛА, у якому вона зареєстрована, а також, відповідно до статті 72 ЖК УРСР визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки.

Для того, щоб звернутися у суд, потрібно ВСТАНОВИТИ ФАКТ ВІДСУТНОСТІ ПРОЖИВАННЯ ЗАРЕЄСТРОВАНОЇ ОСОБИ У КВАРТИРІ БІЛЬШЕ 1 РОКУ. Для цього слід звернутися до ЖЕКу або ОСББ, чи іншої обслуговуючої організації, щоб комісія склала акт, в якому будуть зафіксовані факти відсутності проживання особи. Додатково вищевказаний факт ви можете підтвердити показами свідків.

Враховуючи всі обставини справи, суд може винести рішення про втрату цією особою права на користування житлом.

ВИ МОЖЕТЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ОРГАНІВ РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ТА ЗНЯТИ ОСОБУ З РЕЄСТРАЦІЇ ЛИШЕ НА ПІДСТАВІ ВИНЕСЕНОГО НА ВАШУ КОРИСТЬ РІШЕННЯ СУДУ ‼️

Отже, для того, щоб зняти з реєстрації місця проживання особу, яка довший час не проживає, потрібно:
1. Встановити факт відсутності проживання зареєстрованої особи за місцем реєстрації (зафіксувати в акті, показами свідків).
2. Звернутися до суду із позовною заявою про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом.
3. На підставі позитивного рішення суду звернутися до органів реєстрації місця проживання та зняти особу з реєстрації.

Джерело: Юристи України

, , , , , , переглядів: 114


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *