День Федора Поминальника: традиції, прикмети й головні заборони

Щасливе
08.02.2023  11:15

За церковним календарем православні християни 8 лютого відзначають День пам’яті святого Феодора Студита. У народі його називали Федором Поминальником, адже вважали, що у цей день покійники сумують за своєю родиною, тому, щоб їх заспокоїти, люди на кладовищі влаштовували поминальний стіл.

Феодор з’явився на світ у 759 р. у столиці Візантії у побожній сім’ї заможного чиновника. Отримавши гідну освіту, у 22-річному віці він разом з усією сім’єю вирішив зректися світського життя та прийняти постриг у Віфінському монастирі неподалік від гори Олімп. З часом його обрали настоятелем цього монастиря.

Бувши ревним іконошанувальником та прихильником інституту сім’ї, Феодор виступає проти розлучення імператора Костянтина VI, який підтримував іконоборців. За цей вчинок він потрапив до в’язниці. Тільки після смерті правителя його звільнили та доручили керувати Студійським монастирем.

Протягом усього життя Феодора тричі ув’язнювали за викриття беззаконних дій тогочасної влади. Та попри це, він реформував чернече життя та зробив вагомий внесок у просвітництво, написавши декілька Катехизисів та велику кількість релігійних творів.

Борець за свободу віри помер у 826 р. у Віфінському монастирі, а у 845 р. його мощі були перенесені у Студійський монастир.

Народні прикмети на 8 лютого

  • Якщо в цей день ясно і немає вітру – весна настане рано і не буде холодною.
  • Якщо синиця зранку співає – то зими ще довго чекати.
  • Якщо розсипаний на блюдце горох дзвінко котиться – це до морозам, а якщо глухо – бути снігопаду.

Що категорично не можна робити в цей день:

  • У цей день не можна грішити, один гріх вважається за цілих три.
  • У цей день не можна прибирати, приберіть віник і совок в бік.
  • Не можна в цей день сваритися і лихословити.
, , переглядів: 254


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *