Як рівнянам зберегти здоров’я цієї осені: корисні поради для імунітету

Щасливе
10.11.2019  10:29

Як рівнянам зберегти здоров’я цієї осені: корисні поради для імунітету

З настанням холодів збільшується ризик захворіти на грип чи застуду. Чимало дітей та дорослих в цей час приносять додому інфекції. І грип, і ГРВІ – це вірусні захворювання, але не треба їх плутати. Збудники грипу – це різні штами, але одного вірусу. Збудниками ГРВІ можуть бути до 200 вірусів, які часто не пов’язані генетично та належать до різних груп захворювань. Вірус грипу вважається сильнішим та більш небезпечним, часто дає ускладнення. Найбільш вразливими до вірусних інфекцій є діти. Якщо ж ви помітили у своєї дитини наступні симптоми, то обов’язково зверніться до лікаря. Щоб вберегтися від грипу, недостатньо уникати великого скупчення людей і контакту з ними, і навіть захисної маски. Найважливішим засобом захисту є вакцинація.

У МОЗ наголошують, щорічна вакцинація – це найдієвіший засіб для профілактики грипу, який зменшує ризик тяжкого перебігу захворювання та ускладнень на 60%, ймовірність смертельних випадків – на 80%, а частоту госпіталізацій – на 50%.Тому однозначно варто вакцинуватися від грипу щороку. Специфічної терапії для лікування вірусної інфекції немає. Завідувачка інфекційного відділення Закарпатської ОДЛ Віра Соловйова рекомендує загальну терапію. Щодо антибіотиків – то варто від них відмовитись.

Дуже важливо дбати не лише про своє здоров’я, а й про здоров’я інших людей. Тож якщо ви захворіли – краще залиштеся вдома. Ну а щодо профілактики грипу і застуди – то варто дотримуватися кількох простих правил: уникати без необхідності контактів з великими скупченнями людей, наприклад, громадського транспорту і великих супермаркетів, а ще постійно мити руки. Тож прислухайтеся до порад лікаря, бережіть себе і будьте здорові!

, , переглядів: 401

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *